KONST / Ramar / Ram 5831832
*
nr 583 1832
Ram
1800-tal, innermått, 44x58
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2009
kl 18:50:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/5 14:16:49
1
1.000 kr
17/5 21:40:52
2
1.000 kr
17/5 21:42:01
2
1.200 kr
18/5 15:01:19
1
1.200 kr
18/5 15:01:36
1
1.300 kr
18/5 16:06:32
3
1.700 kr
18/5 17:36:48
2
1.500 kr
18/5 17:51:26
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: innermått ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:29
-
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:41
*
Ram
nr 583 1832
Ram
1800-tal, innermått, 44x58
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/5 14:16:49 | 1 | 1.000 kr |
| 17/5 21:40:52 | 2 | 1.000 kr |
| 17/5 21:42:01 | 2 | 1.200 kr |
| 18/5 15:01:19 | 1 | 1.200 kr |
| 18/5 15:01:36 | 1 | 1.300 kr |
| 18/5 16:06:32 | 3 | 1.700 kr |
| 18/5 17:36:48 | 2 | 1.500 kr |
| 18/5 17:51:26 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: innermått ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:29 -
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:41



